OSIĄGNIĘCIA PRZEDSZKOLAKÓW 2019/2020

Dnia 27.11.2019 r. na terenie naszego przedszkola odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs recytatorski p/t „Wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy” (w ramach realizacji zadania konkursowego „Przedszkole Talentów”). Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swój talent aktorski i recytatorski, prezentując jeden z wierszy Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy. Prezentacje ocenianie były w dwóch kategoriach wiekowych (dzieci młodsze i dzieci starsze). Oto wyniki:

DZIECI MŁODSZE

I miejsce – grupa II (J. Tuwim „Warzywa”)

II miejsce – grupa III (J. Tuwim „Bambo”)

III miejsce – grupa I (J. Tuwim „Kotek)

DZIECI STARSZE

I miejsce – grupa IV (J. Brzechwa „Pomidor”)

II miejsce – grupa VI (J. Tuwim „W aeroplanie”)

III miejsce – grupa V (J. Brzechwa „Na straganie”)

Wszystkie grupy otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu strojów.

W dniach 12 – 14 listopada 2019 r. na terenie Samorządowego Przedszkola imienia Heleny Bechlerowej 163 w Krakowie zorganizowano konkurs fotograficzny, promujący zainteresowania czytelnicze dzieci p/t „Przyłapani z książką”. W ramach konkursu rodzice wykonywali swoim pociechom zdjęcia w różnych sytuacjach, dokumentujących zainteresowanie dziecka książką – literaturą dziecięcą. Do konkursu przystąpiły wszystkie grupy przedszkolne, zgłoszono 22 prace.

W dniu 21.11.2019 r. zebrała się komisja konkursowa, która w sposób obiektywny dokonała oceny prac, w związku z czym wyłoniono, co następuje:

I miejsca

12. Mateusz G.– gr. V

13. Roksana W. – gr. V

14. Urszula T. – gr. I

Dziękujemy za udział w konkursie, serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom!

- Gratulujemy Nadii K. z grupy IV zdobycia wyróżnienia w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym – powiatu krakowskiego – p/t: „Lokomotywą w świat wierszy Juliana Tuwima”, organizowanym przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie z okazji 125 rocznicy urodzin autora;